Author Topic: Giuseppe Beppe Marotta  (Read 82230 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nando14

• Stile Juve
  • Reputacija: -415
  • Član od: 21.05.2016
Re: Giuseppe Beppe Marotta
« Reply #1020 on: October 01, 2018, 20:13:53 »
Drug ti ocigledno nisi cito moje postove, u njima ces pronaci sve prave razloge... sve ovo sam najavio i vece ovlasti idu svjetskoj klasi u svom poslu Fabiu Paraticiju... a ta titula najboljeg u Evropi je relevantna ko sto je i Dani Alves u idealnih XI Evrope a grije klupu u PSG-u, nije igro na svjetskom i ispo rano u Ligi prvaka... veci znacaj ima ordenje na koridama
FABIO PARATICI

Offline bianconero_ze

• Moderator
  • Stile Juve
  • Reputacija: 16344
  • Član od: 04.12.2008
  • ★★★
« Reply #1021 on: October 02, 2018, 14:22:49 »
Svi koji su tu duže znaju da ga cijenim od prvog dana i da sam godinama vodio žestoke bitke, međutim apsolutno mogu da razumijem šta i zašto se desilo.

Svako ima svoj stil obavljanja djelatnosti i 'politički' stav, Beppeov je usmjeren na poslovanje bez prevelikog rizika, konstantno održavanje finansijskih parametara, kvaliteta igračkog kadra i sportskih uspjeha na određenom nivou što je bio jedini ispravni put nakon što su Agnelli, Paratici i on zatekli klub u onakvom stanju 2010. godine. Sportski rezultati sa Conteom u Italiji, a dolaskom Allegrija pored Italije i u Evropi te prije svega novac od market poola, digli su prihode do preko pola milijarde € - i tu Agnelli logično ne želi stati.

Okolnosti se mijenjaju, kapitalizam nalaže mjere koje se jednostavno moraju poduzeti ukoliko se želi ostati konkurentan.

Pa se tako prodalo ime stadiona, prodao se prostor na dresu za reklamu ispod broja, uskoro se otvara prva klupska filijala na Istoku Azije, promijenjen je i grb sa jasnim ciljem jačanja brenda, oficijelni sajt refreshovan, profili na društvenim mrežama nikada aktivniji, otvorena Continassa. Klub konstantno raste, ambicije su ogromne u vremenu u kojem u finansijskom (apsolutno ne u sportskom smislu) zaostajemo za nekolicinom klubova i potez poput dovođenja CR7 i davanje plate od 30 miliona je jedan od najvećih poteza u historiji kluba - i sigurno nešto što odskače od modus operandija Beppea Marotte.

Zato je sasvim logično da se klub zahvali onima koji ne žele pratiti politiku koja je neminovna.

Majstoru hvala na svemu, nažalost se nije želio upustiti u ovaj ogroman poduhvat. Rizičniji od njegovog modus operandija i tu je u pravu, ali plodovi u konačnici mnogo slađi.

Zna to Agnelli.
La Juve siamo noi e voi proprio non potete capire. Voi potete sperare che venga umiliata, punita, cancellata persino. Potete sperarlo, ma poi vi sveglierete da questo delirio e vi accorgerete che voi, senza di noi, non esistete. Non potrete neanche gioire, se non battete noi. Perché noi siamo quei colori, il bianco e il nero, l'inizio e la fine. In mezzo ci siete voi, con il vostro arcobaleno: bello, certo. Ma mai come il giorno, mai come la notte.

Offline Scuba

• Cuore e Spirito Juventino
  • Reputacija: 52
  • Godina: 34
  • Član od: 25.06.2011
« Reply #1022 on: October 02, 2018, 19:54:05 »
Teško je ovo komentirati. Jer na terenu mi vidimo sto se događa ali iza vrata ureda vodstva kluba mi ipak ne vidimo sto se događa sve. Ne znamo to niti kad razni mediji nagađaju svašta. Ja se samo nadam da Agnelli zna sto radi. Dosad je pokazao da zna...

Offline IgorTudor

• Il Re
  • *
  • Reputacija: -4
  • Član od: 02.10.2018
« Reply #1023 on: October 08, 2018, 21:56:09 »
http://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/paratici-se-otvorio-o-pogbi-sergeju-ronaldu-maroti-interu-realu/308310

poručio je Paratići, pa dodao:
“Nagradu koju sam dobio posvećujem čoveku koji me je podigao, čoveku koji je moj sportski otac: gospodinu Bepeu Maroti“.

Nevjerojatno je da neki pljuju ovog gospodina, tvorca ovog Juventusa.
#AllegriOut

Offline nando14

• Stile Juve
« Reply #1024 on: October 09, 2018, 19:05:05 »
Procitaj izvorni tekst drug pa se onda javi...  lolll Reko je da ga je Beppe naucio mnogo stvari... to govori o velicini i skromnosti Paraticija jer je u Sampdoriju doso prije 15ak godina i tad mu je to bilo prvo ozbiljnije zaposlenje, tamo je sreo 20 godina starijeg Beppea koji ga je uveo u radnu atmosferu na ovom nivou... medjutim njega je Paratici jos u vrijeme Sampdorie preteko u znanju a da ne pisem opet sta se desavalo u Juventusu gdje je Beppe otjeran ko pasce na kraju

Sampdoria owner Riccardo Garrone was furious with Giuseppe Marotta for taking Paratici with him to Juventus, as Garrone had expected Paratici to inherit the role of Director General at Sampdoria, and subsequently threatened to block any transfers to Juventus as a consequence

Eto da se obrazujes malo drug... ove stvari sam ja davno vidio dok su se mnogi drugovi smijali, a sad moja prica polako izlazi iz mnogih usta ovdje
« Last Edit: October 09, 2018, 19:06:39 by nando14 »
FABIO PARATICI

Offline Asamoah

• Stile Juve
  • Reputacija: 11
  • Godina: 22
  • Član od: 03.12.2011
« Reply #1025 on: October 09, 2018, 20:39:03 »
Nakon Izaije, Ilije i Danijela, stigao nam je novi prorok: nando. Sva sreca nasa pa je navijac Juventusa.

Offline IgorTudor

• Il Re
  • *
« Reply #1026 on: October 09, 2018, 20:49:25 »
Nakon Izaije, Ilije i Danijela, stigao nam je novi prorok: nando. Sva sreca nasa pa je navijac Juventusa.

Jel realno da lik negira činjenicu da je Beppe dobrim dijelom tvorac ovog Juventusa danas???  lolll
#AllegriOut

Offline nando14

• Stile Juve
« Reply #1027 on: October 09, 2018, 22:01:28 »
Tvorac... koji to klub tjera tvorca i najbitniju licnost ako je tako?? Eto Beppe je stvorio ovo a Agnelli i Paratici su kupili kajmak, zato su ga i otjerali?? Kako li ce sad bez zasluga Beppea, jadni oni lolll Ajde ti drug malo mlijeka pred spavanje al nemoj pretjerat, zna protjerat u toku noci...
FABIO PARATICI

Offline Marchisio_8

• Ministar unutrasnjih poslova
  • Stile Juve
  • Reputacija: 237
  • Godina: 49
  • Član od: 05.08.2010
« Reply #1028 on: October 09, 2018, 22:43:58 »
Svi su tvorci ali nemozes reci da je Beppe nezasluzan. Ne bi ni bio ovde da nije znao svoj posao, doveo dosta dobra igraca za dzabe a prodao Pogbu za puno novca. Nije novac stigao iz vedrog neba.
Oni mogu sad bez njega jer je kasa puna a prije nisu smjeli pomislit na igrac od 30 Miliona. Sve je to planski prijatelju, od igraca i trenera do glavne ljude u klubu, sve ce se to kadtad promjeniti.

Offline Janez

• Il Re
  • *
  • Reputacija: -13
  • Član od: 27.08.2018
« Reply #1029 on: October 10, 2018, 06:51:10 »
Slušaj ovoga: prodao Pogbaja za mnogo novca
Jedino Riola se može složiti sa tobom. Pa gdje si našao baš Pogbaja koji je ali ono, baš primjer poslovne nesposobnosti?  :facepalm:

Offline IlCapitano

• L'unica cosa che conta.
  • Stile Juve
  • Reputacija: 9
  • Član od: 09.01.2008
« Reply #1030 on: October 10, 2018, 08:53:17 »
Doveden za 0, otišao za 110 - primjer poslovne nesposobnosti  :bowtokvinty:

Offline Quellek

• Stile Juve
  • Reputacija: 86
  • Godina: 10
  • Član od: 19.08.2008
  • Službeni soljač pameti
« Reply #1031 on: October 10, 2018, 09:19:05 »
nando vadi tešku artiljeriju, pisat će i kao Janez ne bi li mislili da je još netko na njegovoj strani mrg
Bitanga, probisvijet, vucibatina, protuha, klošar, hojrat, neotesanac, raspikuća, nitkov i baraba!!!

Offline Janez

• Il Re
  • *
  • Reputacija: -13
  • Član od: 27.08.2018
« Reply #1032 on: October 10, 2018, 09:22:07 »
Niti je doveden za 0, a još manje je istina, da je Juventus spremio u kasu 110

Offline IlCapitano

• L'unica cosa che conta.
  • Stile Juve
  • Reputacija: 9
  • Član od: 09.01.2008
« Reply #1033 on: October 10, 2018, 09:26:59 »
Niti je doveden za 0, a još manje je istina, da je Juventus spremio u kasu 110
Pardon, 500 000 i 75 miliona, nebitna razlika  :facepalm:

Offline IgorTudor

• Il Re
  • *
« Reply #1034 on: October 10, 2018, 10:09:57 »
Primjer poslovne nesposobnosti je ostvariti plusvalenzu od 72.6M eur.  :bowtokvinty:
#AllegriOut