Author Topic: L'allenatore: Massimiliano Allegri  (Read 71520 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nando14

• Stile Juve
  • Reputacija: -372
  • Član od: 21.05.2016
Re: L'allenatore: Massimiliano Allegri
« Reply #1185 on: January 03, 2019, 18:36:53 »
Drug igrali smo 9 finala a izgubili 7... po tome smo apsolutni prvaci a zadnja 2 finala pod Allegrijem smo bili autsajderi jer su ta 2 protivnika daleko jaca, nama ulaze Lemina i Cuadrado a Realu Isco ili Asensio... protiv Barce smo igrali sa Lichtsteinerom prvotimcem i Llorenteom i Pereyrom izmjenama...

Ne postoji magicna formula za osvajanje Lige prvaka... ako su pare sto onda Real sa Galacticosima nije uzeo ili PSG koji ove godine skoro da ispadne iz grupe... ili Guardiola kojem je Monaco uvalio 6 komada u dvije utakmice?

Mozes se samo nadati da necemo imat pehova sa povredama i da ces nas malo sreca pogledati, a ne da ispadamo nakon gresaka Evre, crvenog Dybale, nepostojeceg penala i slicno... nema magicne formule i to upamti i tu ne moze cak ni Allegri nista... idemo korak po korak svjesni nase snage i vidjecemo
FABIO PARATICI

Offline IlCapitano

• L'unica cosa che conta.
  • Stile Juve
  • Reputacija: 6
  • Član od: 09.01.2008
« Reply #1186 on: January 03, 2019, 18:41:33 »
Čeka se još samo jedan Alegrijev korak, onaj isti korak što je izmakao u Berlinu i Kardifu.
Može li to Max?
Ako ne može bojim se da će ostati nedorečen..

Ne vezano sad za Alegrija, povremeno čitam od juventina, da parafraziram, kako je Serija A prioritet a u LŠ trebaju kockice da se poklope pa šta bude.
Meni je nerealno to razmišljanje; da toliko puta osvojeni skudeto bude prioritet u odnosu na Ligu šampiona koju čekamo preko 20 i kusur godina.
Prioritet jer je liga ono što možeš kontrolisati. Kup takmičenja zavise puno više od sreće, momenta inspiracije pojedinca itd. Da osvojiš ligu moraš imati konstantu, strpljenje. Neki će reći osvojio bi svako kad nema konkurencije, a ja ću reći kakva god da je konkurencija za uzeti 90 bodova koliko je bilo potrebno zadnjih godina moraš krv propišati.

Offline Lucky_Luciano

• Il Capitano
  • Reputacija: 19
  • Član od: 20.06.2007
« Reply #1187 on: January 03, 2019, 18:55:50 »
@nando14
Mi smo sebi nabili kompleks u finalima a najbolji je primjer ono u Kardifu kad smo svi bili uvjereni da to osvajamo i čim smo na početku istrčali vidjela se ukočenost u svim segmentima.
Slažem se to sa zamjenama i Pereira i Lemina nisu po ničemu zaslužili da igraju jedno finale LŠ a mi nismo imali jači roster i nismo imali koga drugo da ubacimo.
Neki lični utisak je da je Barsa bila daleko veći favorit 2015. protiv nas nego Real dvije godine kasnije.

@IlCapitano
Nisi mi ništa konkretno odgovorio jer se ja pitam kako sada nakon toliko puta osvojene Serija A da ona nama da bude važnija od Lige šampiona?!
Nisam pričao o formatu prvenstva i kupa već o tome da mi jednostavno moramo da zacrtamo to osvajanje LŠ kao apsoultni br. 1 i tome sve da podredimo.

La magica Juve vinci per noi!!!

Offline nando14

• Stile Juve
« Reply #1188 on: January 03, 2019, 19:09:10 »
Drug ja vjerujem da pomno pratis desavanja oko kluba... vidio si govor Agnellija pred pocetak sezone i kasnije izjave Allegrija, Paraticia i Nedveda... Liga prvaka vise nije san nego cilj tako da budi miran, a to sto citas od navijaca je malo relevantno jer vidis kakvih sve profila ima na ovom forumu... ti ljudi se u stvarnom zivotu hljeba ne znaju najest a kamoli sta o fudbalu

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=SQrK7sY7Q_o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=SQrK7sY7Q_o</a>

Samo eto kazem ti da nema magicne formule... a u 2 izgubljena finala Allegri nema apsolutno nikakvu krivicu, pogotovo ako je istina za tucu na poluvremenu u Cardiffu izmedju Alvesa, Bonuccija i Dybale sto je klub pokusao da zataska... ne moze se ta prica izmisliti tek tako
FABIO PARATICI

Offline IlCapitano

• Stile Juve
« Reply #1189 on: January 03, 2019, 19:10:46 »
@IlCapitano
Nisi mi ništa konkretno odgovorio jer se ja pitam kako sada nakon toliko puta osvojene Serija A da ona nama da bude važnija od Lige šampiona?!
Nisam pričao o formatu prvenstva i kupa već o tome da mi jednostavno moramo da zacrtamo to osvajanje LŠ kao apsoultni br. 1 i tome sve da podredimo.
Ne ako to znači gubljenje lige. Nikad.

Liga je prioritet baš zbog toga što sam rekao - to možeš kontrolisati. Ne možeš uspješnost sezone bazirati na kup takmičenju u kojem osvajanje zavisi od puno više toga osim same kvalitete.

Ova opsjednutost s LP postaje nezdrava. Dosta ljudi je već počelo osvajanje lige smatrati u rangu neke tamo EL ili nešto tako. Ne bi gledao Inter ili Napoli kako dižu Scudetto ni za 10 LP.

Offline Amar_juve

• JB Legenda
  • Stile Juve
  • Reputacija: 1008
  • Član od: 27.10.2006
« Reply #1190 on: January 03, 2019, 20:00:18 »
@IlCapitano
Ne ako to znači gubljenje lige. Nikad.

Liga je prioritet baš zbog toga što sam rekao - to možeš kontrolisati. Ne možeš uspješnost sezone bazirati na kup takmičenju u kojem osvajanje zavisi od puno više toga osim same kvalitete.

Ova opsjednutost s LP postaje nezdrava. Dosta ljudi je već počelo osvajanje lige smatrati u rangu neke tamo EL ili nešto tako. Ne bi gledao Inter ili Napoli kako dižu Scudetto ni za 10 LP.
lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll lolll
Kakva glupost. Svaki veliki evropski klub ima vise ls od nas, a smatramo se najvecom elitom. To jednostavno mora da bude prioritet, jer jebenu ligu osvajamo sto godina zaredom i da je ne osvojimo u narednih 20 godina niko nam nece biti ni blizu.
I daffy covek se preziva RADNOVIC a ne Radanovic, radvanovic itd...

Offline IlCapitano

• Stile Juve
« Reply #1191 on: January 03, 2019, 20:20:07 »
Ova opsjednutost s LP postaje nezdrava.
Kao što rekoh.

Ne osvajaš trofej zato što će te neko stići, osvajaš zato što je trofej trofej. Nigdje nisam rekao da je LP manje vrijedna od lige, samo da ja lično da moram birati samo jedan od dva trofeja biram Scudetto, uvijek i zauvijek. Kako se ti smiješ tome, ja isto tako ne mogu vjerovati da poslije 2006. neko može drugačije izabrati.

Srećom, u stvarnom svijetu se ne mora birati i uzimamo oba ove godine. :zelenicaj:

Offline nando14

• Stile Juve
« Reply #1192 on: January 03, 2019, 20:22:14 »
"Uvijek bih izabro scudetto prije Lige prvaka"...

E moj IlCapitano  :) :bow:
FABIO PARATICI

Offline Amar_juve

• JB Legenda
  • Stile Juve
« Reply #1193 on: January 03, 2019, 22:37:41 »
Ova opsjednutost s LP postaje nezdrava.
Kao što rekoh.

Ne osvajaš trofej zato što će te neko stići, osvajaš zato što je trofej trofej. Nigdje nisam rekao da je LP manje vrijedna od lige, samo da ja lično da moram birati samo jedan od dva trofeja biram Scudetto, uvijek i zauvijek. Kako se ti smiješ tome, ja isto tako ne mogu vjerovati da poslije 2006. neko može drugačije izabrati.

Srećom, u stvarnom svijetu se ne mora birati i uzimamo oba ove godine. :zelenicaj:
Potpuno nelogocno razmisljanje nakon ovoliko godina dominacije koja jednom mora da prestane.

Offline bianconero_ze

• Moderator
  • Stile Juve
  • Reputacija: 16344
  • Član od: 04.12.2008
  • ★★★
« Reply #1194 on: January 04, 2019, 11:41:07 »
Mislim da je AGNJELI bio poprilično jasan, još je poredao ciljeve jedan iza drugog

Prvi cilj je CL, druga priča je što smo toliko jaki pa smo bez neke velike muke oborili skoro sve rekorde kući
La Juve siamo noi e voi proprio non potete capire. Voi potete sperare che venga umiliata, punita, cancellata persino. Potete sperarlo, ma poi vi sveglierete da questo delirio e vi accorgerete che voi, senza di noi, non esistete. Non potrete neanche gioire, se non battete noi. Perché noi siamo quei colori, il bianco e il nero, l'inizio e la fine. In mezzo ci siete voi, con il vostro arcobaleno: bello, certo. Ma mai come il giorno, mai come la notte.

Offline nando14

• Stile Juve
« Reply #1195 on: February 12, 2019, 16:04:17 »
Paratici "Allegri? I think that he's one of the top 5 coaches in the world. His football is very evolved & has a vision of the game that isn't static. Most coaches often see football in one way & keep pursuing it, regardless of context. Max has brought us much needed lightness."

Gdje je nasa fleksibilna perika??
FABIO PARATICI

Offline Zmaj

• Stile Juve
  • Reputacija: -53
  • Godina: 122
  • Član od: 31.07.2011
« Reply #1196 on: February 20, 2019, 22:59:51 »
Sta je ljudino, ne moze se s "pola snage" dobiti Atletico? Ko je kriv, Muntarijev ponisteni gol?

Offline DjoleKG

• Stile Juve
  • Reputacija: 81
  • Godina: 25
  • Član od: 30.05.2009
« Reply #1197 on: February 20, 2019, 23:54:14 »
On samo zbog onoga sto je izjavljivao na konferenciji treba biti smenjen...

Onako samouvereno reci da ne prihvatas remi i da zelis najmanje jedan gol a super bi bilo postici dva i onda danas vidimo da smo mozda sutnulu tri puta u okvir gola...

Hvala ti na svemu, i za dva finala ali velike utakmice ti ne idu ne vredi, defanzivom mozes proci jednu ili dve runde ali ce te uvek neko sacekati i nokautirati...

U dva navrata kada smo dolazili do finala mi smo igrali muski i jako bas kao Atletico veceras i izbacivali Reala i Barselonu ali nakon svih ispadanja i gubitaka finala ti svoju filozofiju ni za milimetar nisi promenio i odustao od nje.

Offline Amar_juve

• JB Legenda
  • Stile Juve
« Reply #1198 on: February 21, 2019, 13:17:32 »
Dobar trener, apsolutno nista vise od toga. Zs Ligu Sampiona trebaju najbolji. On nije medju njima, niti ce ikad bit', jer je ogranicen.
Ispali, prosli, skoro je pa svejedno, mi klempavog videt necemo dok god je on na klupi. Nadam se da ljudi iz uprave nece nastavit da ga slijepo brane, vec uvidet da nam je itekako potrebno osvezenje. Veli da smo kaznjeni iz prekida  mrg Kaznjeni smo jer smo igrali pickasto, jer za 90 minuta nismo stvorili ni polusansu. Tako je bilo i protiv Atalante, u ligi smo se izvukli, u kupu popusili 3 komada, sto smo minimum trebali i nocas. Nerealan promasaj Coste, odbrana Voja Grizmanu, ponisten gol Morati. Cini mi se da to sve nije bilo iz prekida, vec posljedica 14 puta boljeg pristupa. Ljudi su hteli pobedu, mi smo dosli da protiv njih igramo 0-0. Bili ste u pravu drugovi da Atletico nije neki ove sezone. I nije. Ali isto tako nismo ni mi, videle su se nase rane tokom cijele sezone, a u periodu kada kao Alegrijeve ekipe dostizu vrhunac, bili smo najgori i i svi su namirisali krv, izasli sa mudima i ocitali nam fudbalsku lekciju. Ovakav fudbal vise ne prolazi. Liga Sampiona mogu da osvoje samo klubovi koji u svakoj utakmici idu na pobedu, bez kalkulisanja i ostavljanja rijetkih igraca koji mogu nesto svojom brzinom i eksplozivnoscu(Cancelo). Kako nije na poluvremenu hsao nije mi jasno? Ubacio je De Silja zbog te neke defanzivne sigurnosti, ka' da je on bogami neki defanzivac, onda je ovaj glupan odigrao ocajno cak i u tom segmentu, zamalo je napravio penal, progutao ga je Costa brzinom i snagom. Tu se videlo da nam ni u cemu ne dopronosi i da nam brzo treba izmena, a on je Cancela, koji mu je trebao za promenu ritma i za ne daj boze, ako stvari krenu lose, ubacio kad je sve bilo zavrseno, posljednjih 5 minuta utakmice jebote. Ne znam, bas previse losih i cudnih odluka, ziherarskj pristup koji se nikad ne mijenja. Mislim da ni u Torinu necemo nesto Bog zna silovito da krenemo. On radije ceka. Uvijek se nesto ceka i uvijek neki oprez. Nece to tako.
Vrijeme je za rastanak, Max.

Offline DjoleKG

• Stile Juve
  • Reputacija: 81
  • Godina: 25
  • Član od: 30.05.2009
« Reply #1199 on: February 21, 2019, 14:27:25 »
Nikad nije ni imao muda, secam se dok je trenirao Milan i igrao osminu finala protiv Arsenala gde ih je razmonitirao u prvom mecu 4-0 a u drugom je Arsenal poveo 3-0 i umalo preokrenuo da je na kraju utakmice Ibrahimovic hteo da ga bije jer se ovaj branio skoro celu utakmicu... lolll

Dzabe sve, kod njega je sve toplo hladno sto se evropskih utakmica tice od toga da odigras perfektno prvo poluvreme (kao u Minhenu) i da za pet minuta prospes sve.

Pricati o nekim stvarima za koje smo smatrali da ce biti izbrisane posle Kardifa je stvarno besmisleno, on apsolutno nista nije ispravio niti je iskorenio neke svoje bubice u glavi pa i dalje dobije pomracenje uma u nazalost po nas najbitnijim duelima...