Author Topic: Svjetsko prvenstvo - Rusija 2018  (Read 7219 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline juvefann

• Niko Kranjcar
  • Stile Juve
  • Reputacija: 1070
  • Godina: 29
  • Član od: 03.09.2007
Re: Svjetsko prvenstvo - Rusija 2018
« Reply #165 on: July 17, 2018, 16:04:11 »
I kod prvog gola je faul Pogbe nad Marioneom, jebiga, to se uglavnom svira kao faul u napadu

Sudac je bio ocajan, ali jebes ga
AGNJELI

Offline Marchisio_8

• Ministar unutrasnjih poslova
  • Stile Juve
  • Reputacija: 237
  • Godina: 49
  • Član od: 05.08.2010
« Reply #166 on: July 17, 2018, 16:17:00 »
Druga stvar koja mi je zapala u oko je guranje Antea Rebica. Ja razumem da je vrsio pritisak i da je puno trcao ali lik ima dve ljeve noge, kad god su pokusali preko njega gubio lopte. Retko tolku los igrac. 

Offline Scuba

• Cuore e Spirito Juventino
  • Reputacija: 52
  • Godina: 34
  • Član od: 25.06.2011
« Reply #167 on: July 17, 2018, 17:13:36 »
Da, sudac je katastrofa bio. No ipak je ovo zaslužena pobjeda i osvajanje Francuza.
Meni je onako malčice žao da ih nismo prasnili - moglo se to, možemo mi s njima igrati itekako... Jer ovo je ogromni uspjeh, ali osvajanje bi stvarno boom teški bio.
No sve je to jedna utakmica i nisu nam neke stvari išle u prilog u ovoj utakmici, u prijašnjim jesu i eto... Našima svaka čast i nadam se da će bar još jedan turnir moći odigrati na ovom nivou.

Offline bianconero_ze

• Moderator
  • Stile Juve
  • Reputacija: 16344
  • Član od: 04.12.2008
  • ★★★
« Reply #168 on: July 17, 2018, 18:01:56 »
Ma ljudi dragi, nemojte se omalovažavati, ova generacija je fantastična i ovo nije iznenađenje

Ti dole prostori su uvijek vrvili od talenta i ljubavi prema sportu, samo što su narodi kakvi jesu pa od geografski najbolje lokacije svijeta stvorili najnerazvijeniji dio Evrope, to je bilo teže nego napraviti jednu silu. Jugoslavija je 1930. učestvovala na prvom svjetskom prvenstvu u historiji i bila 4. (jer nije bilo tekme za treće mjesto) u doba kad mnogi nisu ni razmišljali da osnuju repezentaciju, taj prostor ima tu ljubav i strast decenijama. Međutim, nakon zadnjih desetljeća talenti nemaju osnove kakve postoje u razvijenijim državama i ulaz kakav se ima na zapadu, startuju od 18. stoljeća i zato se nije moglo nikad do kraja parirati jer se nema sistema, infrastrukture, kvalitetnog trenerskog kadra da odgoji toliko fudbalski napaljen ali i u svakom pogledu napaćen narod kojem u jednom periodu i nije bilo do sporta

Gledam godinama ovu djecu ovdje, pa to ima opremu od 1000€, najskuplju travu, svlačionice, dobro plaćene trenere a kurca ne zna jer nema to što se dole ima, nema te tradicije, pa ja ne znam gdje se više voli i prati fudbal. Jedna Rusija je 150x veća pa ne mogu sastavit 11 igrača da se ne pate protiv Latvije i 150x manja Hrvatska ih izbaci u po Rusije na domaćem terenu. Kažem, mi sa tih prostora tu nit za sport imamo oduvijek

Hrvatska zadnjih godina doživljava jaku fudbalsku ekspanziju, ulaskom u EU se otvorilo i tržište i evo sad je došla ovakva generacija, ekipa sastavljena od igrača iz najjačih klubova svijeta, ima timski duh i jak nacionalni ponos i eto rezultata, dakle ekipa koja se može nositi sa najjačima

Ovaj rezultat apsolutno nije iznenađenje, pogotovo nakon žrijeba. Jer kažem, ova generacija ima takve igrače i takav motiv da ovo ne smije biti iznenađenje
La Juve siamo noi e voi proprio non potete capire. Voi potete sperare che venga umiliata, punita, cancellata persino. Potete sperarlo, ma poi vi sveglierete da questo delirio e vi accorgerete che voi, senza di noi, non esistete. Non potrete neanche gioire, se non battete noi. Perché noi siamo quei colori, il bianco e il nero, l'inizio e la fine. In mezzo ci siete voi, con il vostro arcobaleno: bello, certo. Ma mai come il giorno, mai come la notte.

Offline dj0be

• Stile Juve
  • Reputacija: 67
  • Godina: 39
  • Član od: 04.08.2008
  • ★ ★ ★
« Reply #169 on: July 18, 2018, 07:39:13 »
Ja ipak mislim da su Francuzi najbolja i najspremnija ekipa, posebno takticko-fizicki

Podsjetili su me na mocni Juve, igraju koliko treba i uvijek se sve pita njih, iako na prvu djeluje da im protivnik radi probleme

Gledajuci izbliza to sve, jako sam zadovoljan Hrvatskom, parirali smo tehnicki, ali takticko-fizicki su bolji i tu nema spora

Posebno fizicki kad je usao Nzonzi i u duelima nosio sve nase veznjake. Oni su se cijelo prvenstvo koncentrirali na pragmatiku znajuci da naprijed imaju bombasticne igrace

Tako da nisam razocaran, iako se racunaju samo prva mjesta. Ali to vrijedi za Nijemce, Brazil i te velesile, ne za Hrvatsku, mi smo nesto drugo

Bilo je ovo najljepsih mjesec dana u nogometnom smislu, znaci doveli smo CR-a u klub, u normalnim okolnostima ne bih spavao od srece pet dana zbog toga, a sad mi je to skroz van glave

Trebat ce vremena da pokopcam sta se sve izdogadjalo s ovim SP-om i da je dosao CR u Juve. To su vijesti koje ni najbolesniji optimisti nisu mogli prognozirati

Možda druga najspremnija. Da niste igrali dodatnu utakmicu od eliminacione faze, pitanje je šta bi bilo. A lako je biti ( ovo govorim za finale ) taktički najspremniji kad imaš onakva dva poguranca od sudija, i možeš da čuvaš rezultat.

A francuze to nekako hoće, sjetite se samo ruke Henry-a protiv iraca u baražu, a evo i ovaj video protiv nas kad su igrali, pa pogledaj šta se njima sudi, i kako su pobjedili, odlučujuča je bila utakmica za direktan prolaz.

https://www.facebook.com/305786656615684/videos/381548215706194/?hc_ref=ARTlKYFlooUQ_mk-7lQJpV8o82aZKDr_AGpDevPC504DXSmjmh2gmYg92gKyeWhZheQ