Auguri Zizou

Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Danas je dan kada naša legenda i jedan od najboljih nogometaša svih vremena Zinedine Zidane, slavi svoj 39 rođendan. Ovom prilikom mu administracija i celo osoblje JuveBalkan-a, želi sve najbolje u životu.

Zinedine Yazid Zidane, je rođen 23. juna 1972 u Marseilleu, Francuska. Kada je iz Juventusa prešao u Real Madrid za 76 000 000 eura postao je dotada najskuplim nogometašem u povijesti. Kao dijete alžirskih imigranata (iz kabilske obitelji), rodio se u Marseilleu. Vođa Francuza posebno se iskazivao na svjetskim prvenstvima 1998. u Francuskoj i 2006. u Njemačkoj. Karijeru je završio u finalu prvenstva u Njemačkoj protiv Italije, gdje je bio isključen u drugom produžetku nakon što je glavom u prsa udario talijanskog braniča Marca Materazzija, nakon što ga je ovaj teško uvrijedio.

Zidane je svoju nogometnu karijeru započeo u juniorskoj ekipi US Saint-Henrija, lokalnom klubu okruga Marseillea. Sa 14 godina, odigrao je prvu sezonu u juniorskoj ligi, gdje je zapao za oko Cannesovom skautu Jeanu Varraudu. Zizou je otišao na šest tjedana probe, te je nakon toga još četiri godine proveo u Cannesu. Svoju prvu utakmicu u francuskoj Ligue 1 odigrao je sa 7 godina, a svoj prvi gol je zabio 8. veljače 1991., te mu je za nagradu klupski predsjednik darovao auto. Njegova prva sezona u Cannesu kulminirala je nastupom u Kupu UEFA.

Zidane je sezone 1992/93 prešao u Bordeaux, te je sa njima 1995. osvojio Intertoto kup, te je igrao u finalu Kupa UEFA 1996. godine. Igrao je sa Bixenteom Lizerazuom i Christophom Dugarryem, te je taj trojac postao zaštitni znak kako Bordeauxa, tako i Francuske nogometne reprezentacije 1998.

Godine 1996, Zidane je prešao u redove za tadašnjeg aktualnog osvajača Lige prvaka, talijanski Juventus za 3 milijuna funti. Zidane je u ekipi Marcella Lippia postao glavni playmaker, te je Juve 1997. osvojio Scudetto te Interkontinentalni kup. Zizou je također igrao u finalu Lige prvaka 1997. gdje je Stara dama poražena rezultatom 3-1 od Borussie Dortmund.

Iduće sezone je postigao 7 golova u 32 utakmice i tako pomogao Juventusu da zadrži naslov talijanskog prvaka, te je opet nastupio u finalu Lige prvaka 1998. gdje je Juventus opet poražen, ovaj put rezultatom 1-0 od strane madridskog Reala.

Zidane je tokom pet sezona u dresu Juventusa zabio 24 gola, te je osvojio Interkontinentalni kup, i Intertoto kup uz dva Scudetta.

Godine 2001, Zidane je potpisao četverogodišnji ugovor za Real Madrid uz odštetu od čak 76 milijuna eura, što je onodobno bio rekordan iznos.

Zidane je uspješno krenuo s novim klubom, te je u Glasgowu u finalu Lige prvaka 2002. postigao prekrasan gol volejom za 2-1 pobjedu protiv Bayer Leverkusena. Iduće sezone, Real je uz Španjolski super kup, osvojio i Europski, a Zidane je proglašen FIF-inim najboljim igračem 2003. godine, te je tako postao uz Ronalda jedini igrač koji je ovu prestižnu nagradu osvojio tri puta.

Unatoč tome što je postigao svoj prvi hat-trick u pobjedi 4-2 protiv Seville, Zidanova posljednja sezona, nije bila uspješna, Real je brzo ispao iz Španjolskog kupa i Lige prvaka, te je sezonu završio sa 12 bodova zaostatka za prvakom Barcelonom.

Dana 7. svibnja 2006, Zidane je protiv Villareala na stadionu Santiago Bernabéu odigrao svoju posljednju utakmicu za Real Madrid.

Zidane je svoju prvu utakmicu za reprezentaciju odigrao 17. kolovoza 1994. u prijateljskoj utamici protiv Češke, te je na toj utamici zabio 2 gola. Nastupio je na EURU 1996. u Engleskoj, gdje je Francuska u polufinalu poražena od Češke nakon izvođenja jedanaesteraca.

Na svjetskom prvenstvu u Francuskoj Zidane je postigao 3 gola, od čega 2 u finalu protiv Brazila, kojeg je Francuska pobijedila sa 3-0 te tako osvojila svoj prvi naslov svjetskog prvaka.Zidane je bio ključni igrač Francuske na EURU 2000., gdje je odličnim igram i presudnim golovima pomogao svojoj reprezentaciji da osvoji naslov prvaka. Francuska je tako, pobijedivši u finalu Italiju postala prva reprezentacija nakon Zapadne Njemačke 1974. koja je istovremeno bila i svjetski i europski prvak.

Zbog ozljede, Zidane nije mogao igrati prve dvije utakmice za Francusku na Svjetskom prvenstvu 2002. Zaigrao je u trećoj utakmici, no ni on nije mogao pomoći reprezentaciji da pobijedi i izbori osminu finala, te je Francuska natjecanje završila već u prvoj fazi bez postignutog pogotka.

Na EURU 2004. Zidane je u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu Francuskoj protiv Engleske zabivši gol iz slobodnog udarca, te iz jedanaesterca. Međutim, Francuska je u četvrtfinalu poražena od kasnijeg pobjednika Grčke. Nakon poraza, Zizou je nakratko završio svoju reprezentativnu karijeru, da bi se 3. kolovoza 2005. vratio na nagovor Francuskog izbornika Raymonda Domenecha, da pomogne Francuskoj da izbori nastup na svjetskom prvenstvu.

Dana 27. svibnja 2006, Zidane je protiv Meksika ubilježio jubilarni 100. nastup za reprezentaciju, te je tako postao jedan od četvorice igrača koji su nastupili za Francusku reprezentaciju više od 100 puta (osim njega taj upjeh su ostvarili Marcel Desailly, Didier Deschamps i Lilian Thuram)

Na svjetskom prvenstvu 2006. Francuska je, iako prije prvenstva i nije bila izraziti favorit, dogurala do finala protiv Italije. U finalu Francuska je povela Zidanovim golom iz jedanaesterca, kojemu je to bila posljednja utamica u karijeri. Zizou je tim golom postao tek četvrti igrač uz Pelea, Paula Breitnera i Vavu koji je postigao gol u dva različita finala svjetskih prvenstva. Međutim, do kraja regularnog dijela Italija je izjednačila na 1-1 a Zidane je u 110. minuti produžetaka zaradio isključenje nakon što je udario glavom Marca Materazzija koji ga je prethodno uvrijedio. Francuska je finale izgubila nakon izvođenja kaznenih udaraca, a Zidane je, unatoč tom incidentu dobio Zlatnu loptu za najboljeg igrača turnira.

Zidane je upoznao svoju ženu, španjolsku plesačicu Veronique Fernández, dok je igrao za Cannes sezone 1991-92. Njihovi sinovi Enzo Fernández i Luca Zinedine Zidane, nastupaju za mladu ekipu Real Madrida. Također, ovdje kao podatak možemo navesti i to da je obitelj Zidane jedno vrijeme čak bila i na crnoj listi alžirski arapa. Oni su tvrdili da se Zidaneov otac, koji je po nacionalnosti Alžirac, u alžirsko - francuskom ratu borio na strani Francuske te da je izdajnik svoga naroda. Zidane je sve javno demantirao[nedostaje izvor].

Dribling u nogometu po kojem je Zidane bio poznat (okret s obje noge na lopti), on je prvi koristio te je u nogometnoj terminologiji prozvan "Marsejski rulet".

 

(A. M.)




Dodaj: Podijeli vijest na Facebook! facebook | Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg | Pregledano 1842 puta.

Subscribe to comments feed Komentara (59 poslato):

juvechampions 23.06.2011 - 13:17 - Broj komentara: 5358
srecno zizou
Thumbs Up Thumbs Down
JuveKos 23.06.2011 - 13:23 - Broj komentara: 1196
srecno Zizou
i srecno Juvechampions
Thumbs Up Thumbs Down
FIGHTERS 23.06.2011 - 13:24 - Broj komentara: 24242
MAJSTOR JE MAJSTOR ZINEDIN ZIDANNNNNNNNN
Thumbs Up Thumbs Down
juvechampions 23.06.2011 - 13:25 - Broj komentara: 5358
motta je bio neraspolozen za pricu jer su mu juce ukrali lopovi aston martin Db29 od 200 000 evra i alfa romeo i jadan rolex

plus su lopovi rucali u njegvoj kucu i na kraju napisali kecapom na zidovima ah ah ah


verovatno su neki juventini ovi lopovi
Thumbs Up Thumbs Down
juvechampions 23.06.2011 - 13:27 - Broj komentara: 5358
JuveKos@

sta ima druze kako je tamo kod tebe

ako budem dosao ovih dana u prizernu cucuemo se da se bolje upozanmo
mislim da cu posle 1 bicu tamo
Thumbs Up Thumbs Down
FIGHTERS 23.06.2011 - 13:27 - Broj komentara: 24242
ZIDAN BI SAD BIO BOLJI OD 90 POSTO IGRACA DANAS,,JUVEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Thumbs Up Thumbs Down
Andrej-JUVE 23.06.2011 - 13:31 - Broj komentara: 358
ZAMISLITE KAKAV TANDEM BI BIO C.RONALDO-ZIDAN !!! BARCA DOWN !!!!!

ALI ZAMISLITE KRASIC AGUERO MATRIX BASTOS PIRLO !!!
NEMA STA DA MISLIMO OVO JE REALNO !!!

FORZA JUVENTUSSSSSSSSSSSSSs
Thumbs Up Thumbs Down
Acika1110 23.06.2011 - 13:32 - Broj komentara: 56
gigant

sretno mu jos ih proslavo 100

FORZA JUVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Thumbs Up Thumbs Down
Acika1110 23.06.2011 - 13:33 - Broj komentara: 56
Najjaci svih vremena
Thumbs Up Thumbs Down
Acika1110 23.06.2011 - 13:33 - Broj komentara: 56
jebo im pele m... ko kaze da je bolji od Zizua
Thumbs Up Thumbs Down
Acika1110 23.06.2011 - 13:34 - Broj komentara: 56
FORZA JUVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Thumbs Up Thumbs Down
croat-1 23.06.2011 - 13:35 - Broj komentara: 2729
zizu
sve najbolje...

ajmo sada po bastosa i aguera!

imamo solde idemo po njih, sad ili nikad!
Thumbs Up Thumbs Down
Kova 23.06.2011 - 13:37 - Broj komentara: 4996
ljudi kad će se službeno znat kolko imamo love za transfere???
Thumbs Up Thumbs Down
torino 23.06.2011 - 13:39 - Broj komentara: 4816
Zidane je svoju nogometnu karijeru započeo u juniorskoj ekipi US Saint-Henrija, lokalnom klubu okruga Marseillea. Sa 14 godina, odigrao je prvu sezonu u juniorskoj ligi, gdje je zapao za oko Cannesovom skautu Jeanu Varraudu. Zizou je otišao na šest tjedana probe, te je nakon toga još četiri godine proveo u Cannesu. Svoju prvu utakmicu u francuskoj Ligue 1 odigrao je sa 7 godina, a svoj prvi gol je zabio 8. veljače 1991., te mu je za nagradu klupski predsjednik darovao auto. Njegova prva sezona u Cannesu kulminirala je nastupom u Kupu UEFA.


Da nema greske slucajno u ovome dijelu texta?
Thumbs Up Thumbs Down
Acika1110 23.06.2011 - 13:39 - Broj komentara: 56
ma koliko god ima samo neka dodju prava pojacanja
Thumbs Up Thumbs Down
torino 23.06.2011 - 13:44 - Broj komentara: 4816
Cekamo pojacanja,i cekamo,i cekamo...

01.07.2011

Jos 7 dana.
Thumbs Up Thumbs Down
Kova 23.06.2011 - 13:54 - Broj komentara: 4996
Marrota će doživjet infarkt ak će imat 100 milijuna za pojačanja.Neće znat kaj učinit s tolko novca.Nema više posudbe,pozajmice,rata,pola ugovora,klauzula da se mora kupit...
Samo čisti keš
Thumbs Up Thumbs Down
croat-1 23.06.2011 - 13:58 - Broj komentara: 2729
ajmo dolazite vise, koji ovo vrag :P

@torino
aj ti zovni bastosa ja cu aguera nademo se u galileo ferraris 32 u 5 uri, ok?
Thumbs Up Thumbs Down
Kova 23.06.2011 - 14:00 - Broj komentara: 4996
Kad je došla i službena vijest da su Pepe i Motta naši,Agnelli je počeo izrađivati veliki kavez u kampu juventusa da prestanu gubit lopte na treninzima jer je veliki broj lopti misteriozno nestao kad su se vježbali tehnika i centaršutevi.
Thumbs Up Thumbs Down
dejo007 23.06.2011 - 14:00 - Broj komentara: 2733
Majstor nema sta jedan od najboljih.
Thumbs Up Thumbs Down
torino 23.06.2011 - 14:01 - Broj komentara: 4816
croat

Trenutno sam los sa kreditom,ali probacu da se snadjem :)
Thumbs Up Thumbs Down
juvechampions 23.06.2011 - 14:02 - Broj komentara: 5358
Calciomercato Juventus: Aguero, i soldi ci sono. Manca solo la firma
www.nuovasocieta.it
Thumbs Up Thumbs Down
croat-1 23.06.2011 - 14:10 - Broj komentara: 2729
torino
nemoj da bastosa izgubimo radi kredita :D hehehhee

sa aguerom san se ja dogovorija :D
Thumbs Up Thumbs Down
hrca_09 23.06.2011 - 14:16 - Broj komentara: 1989
auguri majstore!
Thumbs Up Thumbs Down
torino 23.06.2011 - 14:22 - Broj komentara: 4816
croat

Sredicemo nesto,makar mu poruku poslao :)
Thumbs Up Thumbs Down
torino 23.06.2011 - 14:25 - Broj komentara: 4816
croat

Sto se tice aguera(ako dodje) ako se ikad vidimo(sretnemo) imas pice od mene,al nadam se da ne pijes skupa pica :)
Thumbs Up Thumbs Down
camme 23.06.2011 - 14:26 - Broj komentara: 12660
ziziiiiii :)))))
Thumbs Up Thumbs Down
croat-1 23.06.2011 - 14:28 - Broj komentara: 2729
torino
a pijem ja sve hahahahh.. more pivo neko vragu brige :D
Thumbs Up Thumbs Down
Kova 23.06.2011 - 14:29 - Broj komentara: 4996
4-3-3

Buffon
Licht-bonucci-Chielini-Bastos
Pirlo
Melo Marchisio
Krasić Aguero
Quagarella

Ispunite to Marrota i Conte i scudetto je naš!!Krasić,Quag i Aguero u napadu.to nebi zadržala ni Mourinhova obrana.

Vi koji pičate gluposti da je možda previše 40 milion za Aguera,bolje uzet neko jeftinijeg samo pogledajte koji video na youtube pa procjenite dali vrijedi 40!
Poslije će te mislit zakaj samo 40 miliona!?
Thumbs Up Thumbs Down
camme 23.06.2011 - 14:31 - Broj komentara: 12660
napolju se moze doslovno ispeci jaje na oko :))))
Thumbs Up Thumbs Down
juvechampions 23.06.2011 - 14:33 - Broj komentara: 5358
zenit poslao zvanicnu ponudu za pepe-a 13 milki

ako je pametan coro prodace ga
Thumbs Up Thumbs Down
senti 23.06.2011 - 14:35 - Broj komentara: 8918
Sretan ročkaš majstore
Thumbs Up Thumbs Down
torino 23.06.2011 - 14:35 - Broj komentara: 4816
croat

Onda nemas brige,Pivo imas od mene :)
Thumbs Up Thumbs Down
pessoto 23.06.2011 - 14:36 - Broj komentara: 2454
@juvechampions :D



Day crucial for the future of the next moves to Juventus and transfers. First, that should lead to Turin Sergio Aguero. It takes into today in Turin, the Board of Directors of Exor, a financial holding company that controls a majority of the Bianconeri. Juventus will be the same number one in the morning Andrea Agnelli to illustrate the three-year plan to the Council Exor, and then participate in the Board of Directors of the Old Lady in the afternoon.
The strategy is clear. Exor will pour into the coffers eagle 120 million recapitalization, which must be added 70 million loan to immediately put in the hands of general manager Beppe Marotta with a single purpose: to complete the operations necessary for the acquisition of useful players relaunch of Italy's most beloved training.

The first goal, as is known, it is the "Kun" Atletico Madrid. The Argentine has already made it clear that like the transfer to Piedmont, but to tear it Colchoneros to serve about 30 million. To this figure must also consider the 10 million needed to close with the Lazio for Stephan Lichtsteiner and 13 have already been agreed with Lyon for Michel Bastos. The total for the three operations thus amounted to about 53 million, which must be added to the 37 already spent for the purchase of Alessandro Matri, Fabio Quagliarella and Simone Pepe and Marco Motta, for a total figure of 90 million. The accounts in this way, back: more than 70 million loan to Exor, Juve can also tap the recapitalization, subject to two variables are not minor. First, the initial 120 million, must be subtracted the liabilities for the 60 last financial year. As a result, 60 million remain available for spreading, at least in theory, about three years of the plan, or about 20 million per year. The total investible funds immediately amounts to about 90 million, those already mentioned above for the three purchases.

With this in mind, and have not yet sold a single one of the many starters - Marco Motta, Amauri, Iaquinta, just to name a few - Marotta is already in a position close to Aguero, who could wear the black and white as early as next week.
Thumbs Up Thumbs Down
pessoto 23.06.2011 - 14:39 - Broj komentara: 2454
"Marotta is already in a position close to Aguero, who could wear the black and white as early as next week."



huhuhuhuhuhu
Thumbs Up Thumbs Down
_predator 23.06.2011 - 14:39 - Broj komentara: 4493
Auguru ZIZU!

pozz momci
Thumbs Up Thumbs Down
_predator 23.06.2011 - 14:40 - Broj komentara: 4493
:=)
Thumbs Up Thumbs Down
elavano 23.06.2011 - 14:40 - Broj komentara: 11579
Bastos ce da do kraja sedmice potpise za nas i da bude sluzbeno!!!
Thumbs Up Thumbs Down
Kova 23.06.2011 - 14:41 - Broj komentara: 4996
13 miliona za Pepea??E sad da vidimo inteligenciju Marrote.
Prodaš i za tu lovu kupiš Bastosa.Dvije muhe jednim udarcem.
I nemojte mi vi sad neki komentirat pepe je borac.Pepe je kurac
Thumbs Up Thumbs Down
croat-1 23.06.2011 - 14:45 - Broj komentara: 2729
kova
pepe je borac ali ne za 13 miljuna!

ela
pozdrav
izgleda da smo vrlo blizu bastosu a i agueru!

ja nemogu vise ni cekati, poluditi cu :DDDDD
Thumbs Up Thumbs Down
_predator 23.06.2011 - 14:45 - Broj komentara: 4493
Elavano
Kolega imas li mozda neki info o ono "Grande Operacione" sto je Pedula izjavio u vezi Giovinca i njegov transfer u Parmi? :)

pozzzz
Thumbs Up Thumbs Down
zlady 23.06.2011 - 14:47 - Broj komentara: 13873
@Kova

istina ali mora nam netko biti i na klupi, pa tko će mijenjati ponekad Krasića i Bastosa, nama treba još jedno krilo a sad uz Pepea još i Lanzafame ili neki drugi igrač pošto ni Pasquato kao ni Giovinco ne može na krilu jer ne mogu u defanzivi odraditi ono što treba u formaciji 4-4-2,oni su igrači za 4-3-3 ! !
Thumbs Up Thumbs Down
_predator 23.06.2011 - 14:52 - Broj komentara: 4493
Marchetti ode u milan,sto znaci da bi mogli Storari uklucit u transfer za Lisht posto Muslera sigurno ide...
Thumbs Up Thumbs Down
Kova 23.06.2011 - 14:55 - Broj komentara: 4996
Zlady

u 4-3-3 formaciji(ako ćemo igrat) krila ne sudjeluju mnogo u defanzivi.
ako su ponudili 13 miliona za pepea tu se nema kaj razmišljat.prodat to drvo.Lanzafame,Pasquato,Aguero isto može igrat krilo,Bastos,Krasić sasvim dovoljno za ovu sezonu.
Pepe jednostavno nema kvalitetu i nema ništa u glavi.
Jebeš te priče Pepe je borac Pepe je kurac (od igrača) pa neka igra neki mladi umjesto njega
Thumbs Up Thumbs Down
croat-1 23.06.2011 - 14:55 - Broj komentara: 2729
_predator
mozda storari ode i u atletico za aguera!
Thumbs Up Thumbs Down
scorp_breza 23.06.2011 - 15:09 - Broj komentara: 1448
Hvala njemu za sve sto je napravio u nasem dresu ali ja mu ne halalim sto je u njegovoj prici samo Real, Real i nista drugo. Nas ko' da Bog nije ni dao, a Juve mu je dao sve u zivotu i napravio od njega igraca.
Thumbs Up Thumbs Down
drevil 23.06.2011 - 15:10 - Broj komentara: 4308
ja neću da komentarišem ovu vijest
:)
Thumbs Up Thumbs Down
torino 23.06.2011 - 15:15 - Broj komentara: 4816
croat

jel ti to aguero javi kad si ga zvao :D
Thumbs Up Thumbs Down
senti 23.06.2011 - 15:16 - Broj komentara: 8918
Scorpe ali lijepo ga je negdje prije bilo gledati u našem dresu :-)
Thumbs Up Thumbs Down
JuveS 23.06.2011 - 15:36 - Broj komentara: 21073
majstore neću baš reć legendo ali sretan ti rođendan. dobro barem smo te super prodali
Thumbs Up Thumbs Down
zlate-tikves 23.06.2011 - 16:23 - Broj komentara: 7637
KRALJ!
Thumbs Up Thumbs Down
highlander 23.06.2011 - 16:28 - Broj komentara: 3030
Maestro Zizu
Thumbs Up Thumbs Down
pinto10 23.06.2011 - 16:29 - Broj komentara: 1054
daleko najbolji igrač svih vremena, mogu pričati da je to maradona ili pele, ali nijedan nije igrao fudbal sa ovoliko talenta kao naš zizou, najbolji koji je ikad igrao u našem dresu i koji će ikada igrati ... nikada neću oprostiti moggiju što ga je prodao, malo je i 270 mln za ovakvog igrača
Forza Zizou !!!!!
Thumbs Up Thumbs Down
juventulac 23.06.2011 - 20:02 - Broj komentara: 88
cuj pinta 10 oj cim portugalce fali znaj ne valja..ima ona reklama master card ne procjenivo za tebe vazi komentar neoprostivo....to reci pored alexa kapitena legende ikone ljudske velicine za tog smoklju i pacenika real ovo real ono i koji je nase igrace mislim talijanske udarao i vrijedjao stvarno moram te svrstati u tu kategopruiju nazalost jaran najbolji igrac svih vremena i juvea i svijeta i zemaljske kugle je tata mata del piero ..pozdrav svima morao sam se registrovati radi tog komentara a pratim juve balkan skoro od pocetka i nasih svadja sa interovim navijacima i nasih upada na njihov portal a juventulac zbog toga sto su me svi zvali juventulac koliko sam bio dosadan o juventusu jer je juve moj life forever
Thumbs Up Thumbs Down
JuveS 23.06.2011 - 21:46 - Broj komentara: 21073
Forza Juveeeeeeeeee
Thumbs Up Thumbs Down
JuveS 23.06.2011 - 21:46 - Broj komentara: 21073
Forza Juveeeeeeeeee
Thumbs Up Thumbs Down
JuveS 23.06.2011 - 21:46 - Broj komentara: 21073
Forza Juveeeeeeeeee
Thumbs Up Thumbs Down
JuveS 23.06.2011 - 21:46 - Broj komentara: 21073
Forza Juveeeeeeeeee
Thumbs Up Thumbs Down
JuveS 23.06.2011 - 21:46 - Broj komentara: 21073
Forza Juveeeeeeeeee
Thumbs Up Thumbs Down
ukupno: 59 | prikazano: 1 - 59

Pošalji komentar comment